Strona główna

Felek Travelek

poznaje Morze Bałtyckie

to pobudzająca zmysły książka przygodowa,
której bohaterem jest mały, sympatyczny chłopiec – Felek.

Poznaj Felka!

Felek to ktoś, kogo od razu polubicie i z kim bez trudu się utożsamicie. To chłopiec pomysłowy, dowcipny, pełen energii i ogromnie ciekawy świata. Ma bujne rude loki, które nigdy nie mieszczą się pod czapką, i szeroki, sympatyczny uśmiech.

Razem z Felkiem poznacie ciekawostki dotyczące nadmorskiej przyrody, poczujecie rodzinną więź łączącą bohaterów i niejednokrotnie uśmiechniecie się, czytając dialogi pełne dziecięcego humoru.

Czytając naszą książkę, możecie włączyć ścieżkę dźwiękową, dzięki której dodatkowo pobudzicie zmysły małych czytelników. Usłyszą brzmienie nadmorskiej przyrody… szum fal, szelest liści i odgłosy mewy śmieszki. Nie zapomnijcie też wkleić do książki własnych fotografii, aby stała się pamiątką z dzieciństwa.

Ta książka jest dla Ciebie, jeśli:

  • Twoje dziecko ma powyżej 2,5 roku – nie ma górnej granicy :)
  • chcesz pokazywać swojemu dziecku, jak należy dbać o naturę
  • szukasz książki, która może stać się pamiątką z dzieciństwa
  • chcesz bardziej poczuć tę książkę i przenieść się w świat jej bohatera – dzięki udźwiękowieniu jest to w pełni możliwe
  • szukasz lektury, która wywoła uśmiech na twarzy Twojego malucha
  • chcesz pokazywać dziecku, jak barwny, niezwykły i różnorodny jest świat
  • pragniesz rozbudzać ciekawość swojego dziecka i przekazywać wiedzę w łatwy i przystępny sposób
  • poszukujesz wartościowych tekstów pokazujących relacje rodzinne pełne otwartości, akceptacji i bliskości

Usłysz przygodę!

Zeskanuj kod QR znajdujący się w książce! Przeniesiesz się do ścieżki dźwiękowej.

Usiądź wygodnie obok dziecka, włącz dźwięk, odłóż telefon i zacznij czytać książkę. Usłyszysz szelest liści, szum fal i radosne pokrzykiwanie mewy śmieszki. Poczuj przygody Felka wieloma zmysłami!

Opinie o książce

Zdecydowanie czekam na kolejne części. Sporo podróżujemy i brakowało nam książki, która wywoływałaby u naszego syna zainteresowanie planowaną destynacją.

Już od pierwszego czytania, syn z łatwością utożsamił się z Felkiem, śmiał się z jego pytań i żartów. Podczas czytania chętnie włączamy ścieżkę dźwiękową bo jest świetnym wzbogaceniem wieczornej lektury.

Ania, mama Igora (4 lata)

Książka jest ciekawa, pouczająca i ciepła. Całą historię dopełniają piękne ilustracje. Dużo wiedzy o Bałtyku przekazanej "przy okazji" czyli tak jak ja i moje dzieci lubimy najbardziej. Polecam książkę wszystkim miłośnikom przygód!

Klaudia, mama Zuzi (6 lat) i Tadzia (4 lata)

Cieszę się, że ta książka trafiła w moje ręce. Dzięki niej moje dzieci poznały wiele faktów o nadmorskiej przyrodzie, których szczerze mówiąc sama wcześniej nie znałam.

Mam wrażenie, że to typ książki która rośnie razem z dzieckiem. Jestem przekonana, że trzylatek wyniesie z niej inną wiedzę niż 5 latek. To bardzo fajne, bo czuję, że książka będzie u nas aktualna przez długi czas.

Magdalena, mama Zosi (3 lata) i Franka (5 lat)

Felek Travelek poznaje Morze Bałtyckie

to pierwsza z serii książek przygodowych dla dzieci. Jej bohaterem jest sympatyczny chłopiec, który z rodzicami przemierza różne zakątki świata.

Zapisz się
i pokoloruj Felka!

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz link do pobrania kolorowanki dla Twojego dziecka.

Kto za tym stoi?

Kto za tym stoi?

Sylwia i Milena

To jedna z tych znajomości, w których przeciwieństwa zdecydowanie się przyciągają. Milena (miamondo.blog) nie przestaje mówić o podróżach, a Sylwia (kreatywne_macierzynstwo) o kreatywnym czasie z dziećmi i umacnianiu relacji rodzinnej. Z takiego miksu musiało powstać coś, czego jeszcze nie było. Postanowiłyśmy stworzyć niepowtarzalne książki dla dzieci.


Od magicznego momentu „działajmy razem” minęły setki godzin pisania, poprawiania, dziesiątki debat o ilustracjach i wiele zarwanych nocy nad składem i udźwiękowieniem.

W maju 2022 trafiła do sprzedaży nasza pierwsza książka „Felek Travelek poznaje Morze Bałtyckie”. A to dopiero początek ;) Mamy apetyt na więcej.

Patroni